mastercard

Frankfurt - słów kilka o pomaganiu w Darmstadt- Frankfurt

2019-10-31 20:53:56

Jak stara prawda głosi „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a jeszcze lepiej, gdy „Łapiemy wiatr w żagle” i nasza pomoc może dotrzeć jeszcze dalej. Ten kto gra z nami od dawna, w pierwszym zdaniu już natknął się na pewien rebus. Tak drogi czytelniku, udało Ci się bardzo dobrze rozszyfrować hasło ubiegłorocznego oraz najnowszego hasła przewodniego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli dopiero w tym roku wyemigrowałeś, a tli się w Tobie kaganek niesienia pomocy lub co roku działasz to bardzo dobrze trafiłeś i ten tekst jest dedykowany Tobie!

Już 11 i 12 stycznia 2020 we Frankfurcie nad Menem po raz 14 na dobre zakręcimy letnią zadymę w środku zimy. Ale to tylko lub, aż Finał. Czy wiesz, że tak naprawdę praca nad Finałem trwa okrąglutki rok? Tutejsza Polonia wysoko stawia sobie poprzeczkę i chce, żeby finał WOŚP nie był jedynie imprezą, a czasem oraz miejscem wspólnego świętowania ludzi na emigracji. Okresem, w którym każdy w kim tkwi chęć pomocy bliźniemu oraz Polskim szpitalom może się wykazać.

Jak dołożyć swoją cegiełkę? W jaki sposób mogę przyczynić się do organizacji Finału Sztabu WOŚP Darmstadt – Frankfurt. Może jeszcze nie zdajesz sobie sprawy, ale my widzimy Cię już wśród prawie 400 osób czynnie od kilku lat pracujących nad tym wydarzeniem.

To teraz kilka sugestii:

  1. Zostań wolontariuszem kwestującym. W dniu finału zaopatrzony w puszkę, identyfikator oraz uśmiech ruszysz zgodnie ze swoim przydziałem kwestowania i będziesz zbierał pieniądze w sposób „tak jak tradycja przykazała”.
  2. Jeśli posiadasz swój sklep, warsztat, biuro podatkowe albo prowadzisz swoją działalność wystarczy, że się zgłosisz do nas. Otrzymasz puszkę, która przez okres od pierwszego tygodnia grudnia po dzień finału będzie mogła u Ciebie stać.
  3. Posiadasz zdolności kucharskie, umiesz obsłużyć kasę lub widzisz się w pracy z dziećmi w „Pokoju dziecięcym”. Potrafisz pracować fizycznie, a noszenie ciężkiego sprzętu grającego nie jest dla Ciebie problemem, to świetnie! Pomóż nam przy tworzeniu imprezy.
  4. Świetnie piszesz teksty, potrafisz vlogować, znasz się doskonale na obsłudze portali społecznościowych. Dlaczego dopiero w tym momencie zgłaszasz się do nas? Takie rzeczy czekają na Ciebie od wczoraj.
  5. Fizycznie nie jesteś w stanie pomóc, ale bardzo chciałabyś podarować pieniądze i zostać Sponsorem. Dziękujemy, że jesteś, bo to dzięki Tobie to wszystko może tak sprawnie działać. Zgłoś się jak najszybciej. Jak to mówią, każdy grosz się liczy! Oczywiście z naszej strony możesz spodziewać się przeogromnej wdzięczności a i Spendenquittung wystawimy!

Jak widzicie pomaganie jest dziecinnie proste, każdy jest w stanie przy odrobinie chęci i dobrej woli pomóc. Możliwości jest wiele, musisz tylko znaleźć swoje miejsce. Uczyń nam tą przyjemność i pomóż w organizacji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Frankfurcie nad Menem. Karma wraca. Ty pomożesz, a i Tobie pomogą.

Dziękujemy!
Sztab WOŚP Darmstadt- Frankfurt 2020